Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

28. 7. 2008 – Likvidace sršních hnízd

Hmyz

Hned dvě sršní hnízda likvidovali v uplynulých dnech varnsdorfští dobrovolní hasiči.

V zahrádkářské kolonii v ulici Na Pastvinách bylo hnízdo skryto v nepoužívaném květináči. K prvotnímu zásahu hasiči použili sprej na hmyz, okololétající sršně byli zneškodněni speciálním vysavačem a poslední přeživší rozehnaly dobře mířené rány polní lopatkou.

Druhé hnízdo sršně pilně stavěli v garáži v ulici Karlínská. Protože hnízdo bylo dobře přístupné, došlo k jeho odebrání do igelitového pytle, následované nemalou dávkou spreje na hmyz. Ani zde se hmyz hasičům neubránil.

Více o hmyzu se můžete dozvědět například v článku Sršně, vosy, včeličky.


01.08.2008, 18:28 | Šafus Michal