15. 6. 2008 – 40 let spolupráce Podluží a Putzkau 2. část

02.07.2008, 16:42 Novinky

Tak jako 17. května proběhla v Horním Podluží česká část oslav 40. výročí spolupráce a vzájemného partnerství mezi sbory dobrovolných hasičů Horní Podluží a Putzkau, proběhla v neděli 15. června v Putzkau německá část oslav.

I sem byly pozvány okolní sbory a také české sbory s technikou. V koloně přijela z Čech vozidla z Varnsdorfu, Šluknova, Horního Podluží, Rumburku a Českého Dubu. I Místní se pochlubili technikou a musím říci, že po deseti letech, kdy jsem byl naposled v Putzkau se technika změnila neuvěřitelným způsobem. Žebřík, plošina se žebříkem, velitelský týlový kontejner a další technika nenechala nikoho na pochybách že saská země a samotné obce zcela obměnili techniku a připravili se na nové metody boje s požáry a dalšími událostmi. Zejména týlový kontejner byl středem pozornosti. Nás zase upoutala plošina s pomocným žebříkem a nakonec jsem překonal strach z výšek a spustil se v rotační rukávu směle k zemi. Výstava techniky a ukázky byly zakončeny slavnostním nástupem, předáváním stuh na prapory, dary, přijímáním nových členů jednotky starostou obce (velmi nás zaujalo) a tradičním občerstvením.

Článek o českých oslavách najdete ZDE.