17. 5. 2008 – 40 let spolupráce Podluží a Putzkau

22.06.2008, 22:10 Novinky

17. května proběhla v Horním Podluží česká část oslav 40. výročí spolupráce a vzájemného partnerství mezi sbory dobrovolných hasičů Horní Podluží a Putzkau.

V rámci oslav mohli diváci vidět přehlídku požární techniky z Horního Podluží, Varnsdorfu, Putzkau, Českého dubu a dalších spřátelených sborů, proběhly ukázky zásahu dětské jednotky hasičů, dospělých hasičů obou slavících sborů a ukázka Sboru dobrovolných hasičů z Českého dubu při vyproštění osob z havarovaných vozidel. Po celou dobu bylo zajištěno výborné občerstvení, řada doprovodných akcí a dobrá nálada. Oslavy byly zakončeny společnou slavnostní schůzí, při které němečtí partneři předali svým kolegům nový sborový prapor, který jim nechali u renomované firmy v Čechách vyšít. Německá část oslav proběhla v neděli 15. června v Putzkau a je popsána v dalším článku.