Výstroj jednotky

Přilba MSA Gallet F1, zlatý štít, ochranné brýle
Ve výbavě JSDH Varnsdorf je pouze jediný kus této „velké“ verze ochranné přilby, nosí ji zástupce velitele.
Přilba MSA Gallet F1 SA, čirý štít, ochranné brýle (i bez)
Zbytek jednotky používá kratší verzi přileb, bez zlatého štítu, ale některé bohužel i bez vnitřních brýlí, které hodláme doplnit
Kukla NOMEX Comfort
Ochranná nehořlavá kukla slouží pro ochranu před zašlehnutím plamene pod přilbu a následným popáleninám. Negativním vlivem je porušení termoregulační funkce ušních boltců, tedy jakousi přirozenou ochranu před vysokými účinky sálavého tepla. S výhodou se používá i proti chladu.
Pracovní stejnokroj II – bavlna
Je určen pro pohyb na stanici a mimozásahovou činnost. Atlasová vazba; zvýrazňující prvky; dlouhá životnost; stálobarevnost.
Kombinéza Lezec II – bavlna
Kombinéza je určena pro záchranáře a lezecké skupiny hasičských záchranných sborů
Zásahový oděv ZAHAS V
Dvoudílný, vícevrstvý zásahový oděv. Vyjímatelná termoregulační vložka s nalaminovanou PU vlhkostní bariérou. Reflexní žlutostříbrné pruhy a nápis HASIČI. Na ramenou a kolenou zpevnění kevlarovou látkou.
Zásahový oblek FIREMAN III
Dvojdílný, vícevrstvý, zásahový oblek pro hasiče; vložka v kabátě i kalhotách napevno; zesílená kolena; mimořádně nízká hmotnost obleku, podle současné normy vybavené širokými reflexními pruhy.
Zásahové rukavice Holík Chelsea
Základní a nosnou vrstvou pro hřbet rukavice je textilní materiál Nomex. Dlaň je vyrobena ze speciálně vrstveného Kevlaru, odolného proti teplu, oděru a řezu. Na hřbetu rukavice jsou navíc použity Kevlarovéâ výztuhy, zvyšující ochranu v nejexponovanějších místech. Kombinace technického Kevlaru a Nomexu tvoří další dvě vrstvy, které dále zvyšují odolnost proti teplu, oděru a řezu. Rukavice je vybavena speciální membránou nepropouštějící tekutiny, krev, bakterie, ale také chemické látky. Chelsea se vyrábí v provedení s dlouhou Nomexovou manžetou, umožňující nasazení na kabát a pevné utažení.
Zásahové rukavice Holík Sydney
Základní a nosnou vrstvou pro hřbet rukavice je textilní materiál Nomex. Dlaň je vyrobena ze speciálně upravené, teplu, vodě a oděru odolné kůže – hovězí štípenky. Na dlani a hřbetu rukavice jsou navíc použity Kevlarové výztuhy, zvyšující ochranu v nejexponovanějších místech. Kombinace technického Kevlaru a Nomexu tvoří další dvě vrstvy, které dále zvyšují odolnost proti teplu, oděru a řezu. Rukavice je vybavena speciální membránou nepropouštějící tekutiny, krev, bakterie, ale také chemické látky. Sydney se vyrábí v provedení s dlouhou Nomexovou manžetou, umožňující nasazení na kabát a pevné utažení.
Rukavice nehořlavé Holík Destiny
Základní a nosnou vrstvou je speciálně upravená, teplu, vodě a oděru odolná kůže. V dlani lícová, na hřbetu štípenka, zajišťující maximální citlivost a komfort při práci. V dlani a hřbetu rukavice jsou navíc použity Kevlarové výztuhy, zvyšující ochranu v nejexponovanějších místech. Kombinace technického Kevlaru a Nomexu tvoří další dvě vrstvy, které dále zvyšují odolnost proti teplu, oděru a řezu. Rukavice je vybavena speciální membránou nepropouštějící tekutiny, krev, bakterie, ale také chemické látky. Destiny se vyrábí v provedení s krátkou, úpletovou, Kevlarovou manžetou
Zásahová obuv HAIX Fire Flash
Zásahová obuv ZEMAN – Sympatex
Zásahová obuv ZEMAN – Goretex
Zásahová holeňová obuv – Haix půllitry
Pryžová zásahová obuv Novesta FIREMAN I
Vrchové kaučukové směsi s obsahem samozhášivých přísad. Podšívka z bavlněné tkaniny s obsahem polyesteru zajišťuje zvýšenou odolnost proti otěru. Vkládací stélka podporuje antistatické vlastnosti obuvi a zvyšuje pohodlí. Rozšířená holeň pro snadné zasunutí pracovních kalhot.
„Broďáky“ Novesta HEAVY-DUTY RESCUE
Vysoký nástavec z oboustranně pogumovaného textilu. Podšívka z bavlněné tkaniny s obsahem polyesteru zajišťuje zvýšenou odolnost proti otěru. Vkládací stélka z plsti se solidní nasákavostí a přizpůsobivostí tvaru chodidla, což zvyšuje pocit pohodlí při nošení. Všechny použité textilní materiály jsou opatřeny protiplísňovou úpravou.