26. 6. 2008 – Zapadlé popelářské vozidlo

26.06.2008, 16:22 Nehody

Oznamovací SMS: 26.06. 10:28:06 TECHNICKA POMOC, ODSTRANENI NEBEZPECNYCH STAVU, I.st. Decin, Varnsdorf, Pricna, asistence + odstraneni stromu.

V dopoledních hodinách došlo k nepříjemné nehodě vozidla na komunální odpad, které se při vyhýbání navršené zeminy v úzké ulici dostalo na krajnici vozovky, která se pod jeho vahou utrhla a vozidlu hrozilo převrácení. Na vyproštění vozidla byli povoláni hasiči a místní jeřábnická firma, po konzultacích na místě nehody bylo rozhodnuto o pokusu vyproštění za pomoci jeřábu, hasiči prováděli vázací práce byli připraveni odstranit ovocné stromy, které bránili v zakotvení jeřábu, vzhledem k síle nasazeného jeřábu (70 t) to nakonec nebylo zapotřebí. Po vyproštění vozidla a jeho kontrole hasiči přejeli na další místo zásahu (viz. další článek).