Díky zaměstnaneckému grantu ČEZu mají dobrovolní hasiči ve Varnsdorfu nové vybavení

11.10.2023, 11:10 Novinky

Členem jednotky sboru dobrovolných hasičů ve Varnsdorfu je také zaměstnanec firmy ČEZ, která dlouhodobě podporuje bohulibou činnost svých pracovníků ve volném čase.

Díky vstřícnosti Nadace ČEZ byla schválená žádost v celkové výši 50 tisíc korun, jejímž předmětem bylo pořízení nového hasičského vybavení.

Bezpečnost dobrovolných hasičů u zásahu nově zvýší detektor nebezpečných plynů GasAlert. Volba v tomto případě padla na osvědčený GasAlertMicroClip od značky Honeywell, hasičům ho dodala firma GES CZ z Pardubic.

Zakoupena byla také sada pro nouzové otevírání uzavřených prostor od Rescop systému, poslouží hasičům hlavně v době, kdy profesionální jednotka bude mimo město.

Poslední položkou byly čtyři kusy u hasičů tak oblíbených magnetických akumulátorových LED světel FL 50 od Narexu.

Pořízeny byly i stativy; vzhledem k magnetickému podstavci si ale hasiči vyrobili speciální nástavec s podložkou – u zásahu tak odpadá zbytečné šroubování a ztrácení šroubů. Samozřejmostí byla také úprava výjezdové cisterny tak, aby se světla nabíjela v nástavbě.

Děkujeme Nadaci ČEZ, potažmo celému ČEZu, za podporu hasičů.