V polygonu v Hamru na Jezeře jsme cvičili pohyb v neznámém zakouřeném prostoru

25.02.2023, 12:00 Cvičení a výcviky

Zavřete oči a dojděte z ložnice do kuchyně. Dobrý? Tak, a teď to trošku vylepšíme.

Zapněte topení tak na 100 stupňů, oblečte si zimní i letní bundu, troje kalhoty, nasaďte zimní rukavice, na záda krosnu, na hlavu kyblík, přisypte trošku adrenalinu a omezené množství vzduchu, vezměte do ruky hadici a zkuste to u souseda.

Naštěstí, zřejmě díky skvělé prevenci, v našem okolí moc nehoří, takže tenhle skill nepotřebujeme často. Ale občas se hodí…

Abychom nevyšli ze cviku, několik členů dobrovolné jednotky se dnes dopoledne vypravilo do Hamru na Jezeře, kde ještě stále stojí výcvikový polygon, a přesně tohle jsme si s kolegy ze Stráže Pod Ralskem a obce Petkovy vyzkoušeli.

První kolo bez baterek, druhé kolo pak už za světla, abychom zjistili, jak to tam vlastně vypadalo. Nahoru, dolu, doleva, doprava, sundat dýchací přístroj, prolézt tunelem, žebřík, nahoru, dolu…