25. 6. 2008 – Varnsdorf, vítr, bouřka

25.06.2008, 16:40 Živly

Oznamovací SMS: 25.06. 15:11:59 TECHNICKA POMOC, ODSTRANOVANI PREKAZEK, I.st. Decin, Varnsdorf, Josefa Lady, popadane stromy a vetve na vedeni.

Ve 14:55 hod. zasáhla město silná bouřka s přívalovým deštěm. Zatímco jednotka HZS vyjížděla na čerpání vody z plynové kotelny a sklepa restaurace a kina Panorama, naše jednotka jela do ulice Josefa Lady, kde popadaly větve topolů do drátů elektrického vedení a společně s vedením veřejného osvětlení způsobily zkrat na vedení. Na místo byla povolána havarijní služba elektrorozvodných závodů a plošina.

Po příjezdu havarijní služby ČEZ a vypnutí el. proudu byly nejdříve odstraněny větve a stromy, které šly odstranit ze země, po příjezdu plošiny Technických služeb byly odstraněny větve, které zůstaly v drátech. Během práce plošiny zbytek jednotky ještě odstranil další strom na městském pozemku v ulici Čsl. letců.

Po ukončení obou zásahů byla jednotka převelena na další zásah do ulice Karlova, kde byl zaplavený sklep v rodinném domě.


[flashvideo filename=/wp-content/uploads/video/20080625_dest.xml /]