K nehodě na Studánce dorazili varnsdorfští dobrovolní hasiči ještě před profesionální jednotkou, pro zraněnou přiletěl vrtulník

10.05.2022, 15:34 Zásahy, Nehody

10.05.2022 15:34 DOPRAVNÍ NEHODA, VYPROŠTÉNÍ OSOB, Varnsdorf, Československé mládeže, osoby uvnitř.

V úterý odpoledne bylo ze silnice vedoucí na Studánku nahlášeno, že došlo k dopravní nehodě osobního vozidla, je mimo vozovku a jsou v něm osoby.

Vzhledem k tomu, že profesionální jednotka byla na výcviku s delším dojezdem, „vyhoukána“ byla i jednotka dobrovolná – vyrazila během pěti minut, za další tři byla na místě.

Ještě před hasiči na místo přijeli městští policisté, od začátku samozřejmě pomáhali i svědci události.

Hasiči po příjezdu zjistili, že jedna na první pohled nezraněná osoba je mimo automobil, uvnitř však byl další člověk. Nebyl ale zaklíněný, vyprošťovat hasiči nemuseli. Se zdravotníky spolupracovali při transportu do vrtulníku.

Samozřejmostí bylo provedení protipožárních opatření, včetně odpojení autobaterie.

Na závěr dobrovolní hasiči vyčkali na příjezd odtahové služby a pokáceli několik náletových dřevin kvůli vyproštění havarovaného automobilu.

Dopravu v místě události kyvadlově řídili státní policisté.