Požár lesa pod Jedlovou likvidovaly jednotky ze širého okolí, včetně varnsdorfských

09.05.2022, 14:05 Požáry, Zásahy

09.05.2022 14:05 POŽÁR, LESNÍ POROST, Jiřetín pod Jedlovou, Jedlová, dým u rozhledny Jedlová.

Kolem 14. hodiny v pondělí 9. května 2022 bylo na tísňovou linku oznámeno, že pod rozhlednou Jedlová je viditelný kouř.

Operační středisko na místo vyslalo profesionální hasiče z Varnsdorfu společně s dobrovolnými kolegy z Dolního a Horního Podluží.

Když po krátkém pátrání hasiči požár nalezli, byly doposlány další jednotky – dobrovolné z Krásné Lípy, Rumburku, Chřibské a Varnsdorfu. V Rybništi na rybníku místní jednotka zároveň zřídila čerpací stanoviště pro plnění cisteren.

Nataženo bylo celkem šest vodních proudů, požár na ploše přibližně 100×100 metrů uprostřed lesa ve svahu hasiči obklíčili ze všech stran a dostali pod kontrolu. V prvopočátku pomáhali s roztažením hadic i přítomní státní policisté.

Následně v průběhu několika hodin hasiči les prolili tisíci litry vody.

Na dohlídku zůstala krásnolipská dobrovolná jednotka, která k události dorazila i s novou čtyřkolou.