Dobrovolná jednotka převzala nový dopravní automobil, představila i automobil velitelský

29.04.2022, 22:22 Novinky

Pátek 29. dubna 2022 byl ve varnsdorfské zbrojnici slavnostní. Za účasti představitelů města, členů jednotky i zástupců okolních sborů a jednotek byly představeny dva nové zásahové automobily.

Z garáže vyjel nový dopravní automobil (zkráceně DA) značky MAN i s přívěsem. Sloužit bude k dopravě členů jednotky na místo zásahu, uveze i základní vybavení a vzhledem ke svému určení by mohl být použít také jako evakuační automobil v případě mimořádné události, či například jako zázemí při náročném dlouhotrvajícím požáru.

Druhým automobilem je vozidlo velitelské (zkráceně VEA). Občané Varnsdorfu v něm jistě poznají ex-Duster městské policie, který byl u strážníků nahrazen novým typem. Po předělání polepů a menších opravách byl zařazen do výjezdu dobrovolné jednotky.

Podrobněji vozidla představíme na webu po jejich důkladném nafocení.