Požár trávy u komínu v Dolním Podluží likvidovali profesionální i dobrovolní hasiči

12.03.2022, 11:30 Požáry, Zásahy

12.03.2022 11:30 POŽÁR, POLNÍ POROST, TRÁVA, Dolní Podluží, pán pálil a vítr to rozfoukal, požár louky.

Někdy stačí malinko a z malého ohýnku u domu je rázem požár trávy na louce a plameny utíkají všemi směry, že jeden neví, co dělat dřív. Dobrým nápadem je zavolat hasiče, což se stalo dnes v Dolním Podluží, v lokalitě u komínu.

Operační středisko na místo vyslalo jak varnsdorfské profesionální, tak dobrovolné hasiče. V době příjezdu jednotek se plameny plíživě rozlézaly na všechny strany. To ale hasičům nevadilo, požár byl rychle po celém obvodu lokalizován a následně dohašen.

Pokud už musíte v tomto suchém a větrném počasí něco pálit, je dobré mít připravenou vodu. Něž ji totiž při případném požáru někde seženete, už je většinou pozdě… Případně pomůže i lopata a trošku odvahy při udusávání plamenů, ale i tak je lepší na linku 150 zavolat…