Únik ropných produktů se táhl od ulice Kostermannova dál městem

13.05.2021, 07:34 Kapaliny

13.05.2021 07:34 ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK, NA POZEMNÍ KOMUNIKACI, Varnsdorf, Klostermannova, v celé ulici, táhne se to směrem od shora dolu.

Duha se dnes ráno neobjevila na obloze, ale v mnoha ulicích Varnsdorfu. Profesionální jednotka vyjížděla po šesté hodině ráno do ulice Tyršova, kde zjistila masivní únik provozních kapalin.

Hasiči sorbentem zasypali nejhorší skvrny a vrátili se zpět na stanici, kde předali zásah další nastupující směně. Mezitím byly občany oznamovány další výskyty silniční duhy, proto velitel zásahu povolal i dobrovolnou jednotku.

Únik hasiči likvidovali v ulicích Tyršova, Jarošova, Nymburská, Klostermannova, Východní, Budějovická i Kubelíkova. Využívali jak sorbent, tak speciální postřik.

V průběhu zásahu bylo nalezeno vozidlo, z kterého k úniku došlo, na místo proto přijeli policisté.