20. 6. 2008 – Slavnosti – rytíři, fontána, ohňostroj

23.06.2008, 14:37 Město

Slavnosti pro hasiče začaly mohutnými přípravami, které jsme Vám popsali v minulých článcích. Po vyvěšení vlajky na budově MěÚ a úpravách prostranství rybníčku u Billy se část hasičů přesunula na náměstí, kde jsme vykonávali během ohňové show rytířů hasičský dozor.

Po příchodu lampionového průvodu k rybníčku jsme přivítali účastníky naší show a představili jednotky, které se fontány účastnily. Bylo to SDH Dobranov, Kamenický Šenov, Skalice u České Lípy, Horní Podluží a Nový Oldřichov. Po fontáně následoval ohňostroj od pana Novotného se speciálními vodními efekty. Došlo i na skutečnou práci hasičů a to když se začalo kouřit z kontejneru do kterého ohňostrojář odnosil zbytky pyrotechniky. To vše stálo za námahu, neboť vidět odcházet spokojené a nadšené děti i dospělé vše vynahradilo.