Požár matrace v paneláku v ulici Žitavská nezpůsobil větší škody

22.08.2021, 21:03 Požáry

22.08.2021 21:03 POŽÁR, VÝŠKOVÉ BUDOVY, Varnsdorf, Žitavská, na chodbě dým, 4 patra, oznamovatel je ve 3. patře.

Do jednoho z panelových domů v Žitavské ulici byli dnes večer vysláni jak profesionální, tak dobrovolní varnsdorfští hasiči. Nahlášen byl kouř na chodbě, vyjely cisterny i výšková technika.
V době příjezdu hasičů bylo cítit silné zakouření, vybavili se proto dýchací technikou a začali natahovat vodní vedení.

Jak bylo následně zjištěno, jednalo se o zahoření postele v jednom z bytů. Majitel si naštěstí včas všiml a požár svépomocí zkrotil, na hasičích tak byla jen kontrola.

Ale vzhledem k tomu, že matrace pořád doutnala, celá postel skončila pod oknem, kde byla dohašena vysokotlakým vodním proudem.

Jen díky velkému štěstí se nikomu nic nestalo.