Když do EU, tak s hasiči na kolech

14.04.2004, 23:51 Novinky

Tak letos nazvalo Sdružení hasičů čech, Moravy a Slezska z Rumburku třetí ročník cyklistické vyjížïky po příhraničních městech, obcích a především po hasičských zbrojnicích…

V letošním roce se k hasičům jako spolupořadatelé přidala Města Rumburk a Varnsdorf v čele se svými starosty a místostarosty. Partnery na „druhé“ straně se stali starostka Seifhennersdorfu a starosta Grosssconau. V rámci oslav vstupu české republiky do EU se tak zdravým pohybem rozhodli v neděli 2.5.2004 ukončit tyto několikadenní oslavy. Zájemci bez omezení věku se tak mohou zúčastnit této akce od startu do cíle, nebo se jen někde přidat a cestou třeba zase odpojit. Start je v osm hodin v Rumburku u hasičské zbrojnice a zájemce čeká odjezd do Siefhennersdorfu (kde bude v Horním Jindřichově přestřižena páska do EU), dále pak přes Varnsdorf (zde doporučujeme pro účastníky odbočku a návštěvu Hrádku, který slaví 100. výročí otevření) do Grossschonau, pak přes Spitzkunnersdorf, Leutersdorf a bývalý TIR přechod v Neugersdorfu do Jiříkova a tak jako každý rok bude akce ukončena v příjemném prostředí zahradního posezení na Zámečku nad Rumburku. Prvních 100 účastníků obdrží modrý trikot s logem závodu vpředu a mapkou trasy na zádech. V minulém ročníku se vyjížïky zúčastnilo více než padesát účastníků ze sedmi hasičských sborů a několik dobrovolníků – nehasičů.