Odstraňování stromů v ulicích Na Příkopech a Děčínská

30.01.2022, 09:06 Živly

30.01.2022 09:06 TECHNICKÁ POMOC, ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK, Děčín, Varnsdorf, Varnsdorf, Na Příkopech, větve na silnici.

V ulici Na Příkopech ve Varnsdorfu byl nalezen zlomený vzrostlý strom, který hrozil pádem na komunikaci, bylo proto rozhodnuto využít pomoci vozidla Unimog, které bylo povoláno na místo události. Následně byl strom pokácen a odklizen.

Během zásahu byla nahlášena další událost v ulici Děčínská, kam se celá jednotka přesunula. Zlomený strom se po pádu nacházel z části na střeše patrového domu. Jednotka za pomoci kladky kurtou upevněné na jiný strom a lana z čelního navijáku Unimog zlomený strom nejdříve zajistila, část na střeše domu rozřezala a odklidila. Zbylou část spustila na zem vedle domu.

Následně ukončila zásah a po ověření, že není nahlášena další událost se vrátila zpět na základnu.