Odstranění stromů v ulici Karlova a Karolíny Světlé

30.01.2022, 12:03 Živly

30.01.2022 12:03 Varnsdorf, Karlova, strom visí na drátech el. vedení před nemocnicí, jiskřilo to.

Po příjezdu do Karlovy ulice ve Varnsdorf byly nalezeny 2 spadlé stromy, na neudržované ploše naproti nemocnici asi 10m smrk padlý do elektrického vedení a nedaleko spadlý okrasný strom (škumpa), který zasahoval přes plot do komunikace. Oba stromy byly za pomocí motorové pily rozřezány a odklizeny z komunikace.

Během zásahu byla jednotce nahlášena další událost v ulici Karolíny Světlé, kde hrozila vzrostlá bříza pádem na zaparkované automobily. Prohlídkou byl zjištěn porušený kořenový systém stromu. Ve spolupráci s Městskou policií byli vyrozuměni majitelé zaparkovaných vozidel a po uvolnění dostatečného místa byl strom pokácen a odklizen.

Po zjištění, zda není nahlášena další událost, se jednotka vrátila na základnu.