Nepříliš veselý žert

11.04.2004, 02:44 Novinky

V sobotu 10.4.2004 půlhodiny před půlnocí obdržela Městská policie tísňové hlášení od bezpečnostní služby…

Ta zachytila v otevřeném amatérském radioprovozu zoufalé volání o pomoc, ve kterém se cca 20 minut neznámý oznamovatel snažil dovolat pomoc pro jednoho zraněného, který si měl během oslavy na místě bývalé rozhledny na Špičáku způsobit v opilém stavu po pádu ze skalky otevřenou zlomeninu nohy. Jelikož volání bylo velmi intenzivní a věrohodné, oznámil to příslušník bezpečnostní služby na Městskou policii, která vyrozuměla ostatní složky IZS. Vzhledem k tomu, že se jedná o špatně přístupnou lokalitu vyjížděla kromě policie a záchranky na pomoc i sloužící směna hasičů s nosítky. Na místo zatím dorazila hlídka Hlídkové služby PčR, krátce za nimi i směna HZS s Nissanem Patrol a po nich také hlídka Pohraniční policie s VW Transporterem Syncro, do kterého přeložili lékaře záchranky se základním vybavením. Během pátrací akce, které se zúčastnilo 6 hasičů, 10 policistů a posádka záchranky se nepodařilo nikde nikoho najít, ani na místě nebylo patrné, že by se zde někdo v poslední době pohyboval. Zbytečná akce, která stála nemálo sil a prostředků, tedy skončila jako planý poplach. Přestože to byl nejapný žert, je to určitě lepší, než kdyby se udaná situace skutečně stala!