Požár chatky v ulici Na Pastvinách ve Varnsdorfu ji celou zničil

29.08.2021, 04:59 Požáry

29.08.2021 02:00 POŽÁR, NÍZKÉ BUDOVY, Varnsdorf, Na Pastvinách, chatka.

Ve dvě hodiny ráno v neděli 29. srpna 2021 se Varnsdorfem rozezněly sirény oznamující vyhlášení požárního poplachu. Nahlášen byl požár chatky v ulici Na Pastvinách.

Rudá záře byla viditelná již zdaleka a „navigovala“ všechny cisterny přímo k místu. Když hasiči přijeli, zahradní chatka již byla celá v plamenech. První mrštní hasiči museli překonat dvoumetrový plot, protože vstup do zahrádkářské kolonie byl až několik desítek metrů daleko.

Mezitím už byl připraven vodní proud, kterým byl zahájen hasební zásah. Dobrovolná jednotka následně natáhla druhý proud a požár byl během několika desítek minu zlikvidován. Uvnitř chatky naštěstí nikdo nebyl, hasiči z ní pouze vynesli menší tlakovou lahev.

Proč k rannímu požáru došlo, to na místě zjišťoval hasičský vyšetřovatel společně s policejním kriminalistickým technikem.