Cvičení s ččK Jiřetín

08.04.2004, 22:50 Cvičení a výcviky

Na čtvrtek 8.dubna nás pozvali zástupci českého červeného kříže do Jiřetína pod Jedlovou, kde na chatě Setuza měli vlastní výcvik…

Na akci nejdříve vyjeli ve čtyři hodiny naše dětičky (myšleny hasičské), aby si poměřili se zdravotníky své síly v oblasti zdravovědy. V pět hodin za nimi vyrazila celá výjedzová jednotka, která měla ten den cvičení a využila možnosti výcviku i s kondičními jízdami. Na místě předvedli hasiči příjezd na majáky, průzkum místa udaného požáru, poté rozvinuli dvě hadice „B“ dopravního vedení, umístili rozdělovač a roztáhli dvě hadice „C“ útočného vedení. Na jednu stranu umístili uzavíratelnou proudnici „C“, na druhou plastovou regulovatelnou proudnici Pavliš a Hartman. Celý útok provedli hasiči velmi pomalu, každý krok a každá součástka byla řádně popsána a dětem vysvětlena. Jakmile byly hadice zavodněny a vytříkla voda, předali hasiči v dýchací technice přilby a hadice přítomným dětem, aby si mohly vyzkoušet hasičské řemeslo samy. Jak se to podařilo vidíte na fotografiích.