Únik provozních kapalin v celém Varnsdorfu byl z neznámého vozidla

17.04.2021, 12:38 Kapaliny

17.04.2021 09:57 ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK, NA POZEMNÍ KOMUNIKACI, Varnsdorf, mastná skvrna z Národní až do Žitavské.

O vydatnou ranní sobotní procházku se hasičům postaral řidič neznámého vozidla, který z ulice Nezvalova zamířil přes Žitavskou a Národní ke Kauflandu. Zřejmě netušil, že z jeho vozidla unikají provozní kapaliny a na mokré vozovce vybarví silnice ve městě.

Na místo nejprve vyjela profesionální jednotka, následně také dobrovolná. I když jeden z hasičů při zásahu připomínal Lovce duchů a vyděšeně ho sledovaly stovky obyvatel města, duchy nikdo nelovil. Hasiči totiž do zádového rozprašovacího zařízení namíchali speciální roztok, který kapalinu na silnici doslova nechal zmizet.

Když hasiči šli po Národní zpátky, bohužel zjistili, že automobil v cestě pokračoval a vozovka je znečištěná i v druhém pruhu. Skvrna se táhla opět po Generála Svobody, Národní, až ke slévárně a na Plzeňskou. Tam pomalu mizela…