18. 6. 2008 – Požár domu na Studánce

18.06.2008, 14:41 Požáry

Oznamovací SMS: 18.06. 14:00:29 POZAR, NIZKE BUDOVY, I.st. Decin, Varnsdorf, Studanka, 20, cerny kour ze strechy RD, jednopatrovy.

Ve 13.45 hod nahlásilo několik projíždějících řidičů silný kouř a plameny směrem od domu č.p. 20 na Studánce. Na místo vyjížděla okamžitě hlídka MP následovaná jednotkami HZS ÚK stanice Varnsdorf (CAS 24k L101, AZ 30), JSDH Rumburk (CAS 24 Terrno a CAS 32 T815) a JSDH Varnsdorf (CAS 24 Terrno a CAS 32 T 148). Jak je vidět z přiložených fotografií, v době příjezdu jednotek byla celá horní část objektu včetně střechy v plamenech, kolem objektu pobíhalo několik jeho obyvatel. Na prvotní zásah byl použit monitor Akron z vozidla CAS 24 JSDH Rumburk a otočná proudnice z vozidla CAS24 L101 Liaz HZS Varnsdorf. Mezitím byly nataženy 3 „C“ proudy z přední, boční a zadní strany objektu. Na místo se dostavily hlídky PČR a pracovníci ČEZ, kteří odpojili přívod el. energie. Jednotka JSDH Varnsdorf prováděla doplňování vody a z nedalekého bývalého koupaliště prováděla za pomocí plovoucího čerpadla Macximum doplňování vody. Likvidace požáru byla komplikovaná množstvím nashromážděného materiálu a odpadu na půdách.

Objekt byl v soukromém vlastnictví a nebyl pojištěn! Majitel škodu odhadl 150 tis. Kč na objektu a 30 tis. na zařízení. Náhradní ubytování pro více jak 20 obyvatel zajistili pracovníci MěÚ v sociální ubytovně, stejně tak jako finanční prostředky na nákup potravin na večer a ráno.