Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

Tatra 813 druhý model

Technika

Podařilo se nám od dalšího modeláře získat již druhý úspěšně postavený model naší Tatry 813.

Naše Tatra (vzhledem ke své ojedinělosti) je zájmem fotografů a modelářů. Proto má „vlastní“ pohled, vlastní kalendář, objevila se v několika nástěných kalendářích a stala se také modelem. Plastový model (kit) naší Tatry v měřítku HO (1:87) vyrábí firma SDV Model Jan Podubecký (http://www.sdvmodel.cz) pod číslem katalogu 121. V této sérii je ještě zajímavý model Tatra 813 8×8 AZ 40 používaný dříve v Praze a Plzni. V současné době pracujeme na zdokumentování Tatry 813 8×8 CAS v německém Schwedtu, případně o jejím modelu. Celkem bylo u hasičů 5 zadokumentovaných kusů Tatry 813 8×8 v cisternových provedeních.


02.04.2004, 06:00 | Ducháčková Jana