24.10.2020 – Požár domu v ulici Karlova ve Varnsdorfu

24.10.2020, 13:28 Požáry

24.10.2020 11:01 POŽÁR, NÍZKÉ BUDOVY, Varnsdorf, Karlova, hoří střecha u RD, uvnitř zvířata, údajně tam někdo bydlí.

V jedenáct hodin dopoledne v sobotu 24. října 2020 bylo na tísňovou linku hasičů oznámeno, že v ulici Karlova ve Varnsdorfu hoří střecha obydleného domu. Oznamovatel uvedl, že by uvnitř mohl někdo být.

Poplach byl vyhlášen třem jednotkám, kromě profesionálních a dobrovolných hasičů z Varnsdorfu vyjeli dobrovolní kolegové z Rumburku i s cisternami i výškovou technikou.

Profesionální jednotka zrovna byla ve městě nedaleko, proto na místo přijela během malé chvíle. Už v tu dobu ale z oken šlehaly plameny a bylo vidět, že místnost v patře je požárem zcela zachvácena.

Nebylo jisté, zda uvnitř objektu někdo není. Hasiči v dýchací technice proto okamžitě zahájili uvnitř hořícího objektu průzkum, další skupina pak natahovala vodní proudy a prováděla hasební zásah.

Po likvidaci požáru se na místo dostavil hasičský vyšetřovatel, který zjišťoval, proč k požáru došlo. Dopravu odkláněli městští policisté, společně s hasiči na místě zasahovali i policisté.