09.04.2020 – Další požár bývalé slévárny ve Varnsdorfu

09.04.2020, 15:40 Požáry

09.04.2020 13:57 POŽÁR, NÍZKÉ BUDOVY, Varnsdorf, Mladoboleslavská, bývalá slévárna, dým z budovy, v prvním poschodí.

K nahlášenému dýmu z budovy bývalé slévárny vyjeli ve čtvrtek 9. dubna 2020 krátce před 14. hodinou profesionální i dobrovolní hasiči z Varnsdorfu do ulice Mladoboleslavská. Ještě, než hasiči stihli dojet na místo, objevily se viditelné plameny a okolí zahalil hustý černý kouř.

Přístupovou cestu do budovy hasiči již dobře znají, dnes na ně ale čekalo překvapení. Hořelo vlevo i vpravo. Vlevo pneumatiky uvnitř budovy, vpravo odpad ve sklepení.

Vzhledem k rozsahu požáru byly doposlány také dobrovolné jednotky z Dolního Podluží a Rumburku, jejich pomoc ale nakonec nebyla potřeba – plameny se podařilo zvládnout varnsdorfským hasičům.

Vzhledem k tomu, že hořelo na dvou místech, zřejmě nepřipadá v úvahu, že by plameny ve sklepě zažehlo hřející sluníčko…