31. 5. 2008 – Dětský den

17.06.2008, 23:26 Město

Kolem dětí se vše točilo v sobotu 31. května na hřišti u sportovní haly ve Varnsdorfu, slavily spolu s hasiči svůj Dětský den. Všechny ratolesti si užily spoustu soutěží, stánků a hudebních představení.


Tento rok byl výjimečný tím, že si ukázku své práce připravili mladí hasiči z Varnsdorfu. Poblíž vystavené techniky měli připravenou hromadu starého nábytku na cvičný zásah. Na signál z vysílačky vyrazila jednotka mladých hasičů vozidlem CAS 24 Terrno k místu požáru a hořící hromadu ukázkově uhasila.

I letos přišla vhod voda z hasičských hadic, kterou se za velmi teplého počasí rádi osvěžili děti i dospělí. Dále byla k vidění ukázka správného a nesprávného hašení samovzníceného oleje na pánvičce hadrem a vodou. Pro velký úspěch výsledného efektu hasiči ukázku předvedli ještě jednou. Po celý dětský den byla ukázka techniky dobrovolných hasičů z Varnsdorfu v obležení. Hasiči si tak oslavili dětský den po svém a to prvním představením opravené Tatry 813 8×8 Speciál.