25.08.2019 – Požár odpadu v areálu bývalé slévárny

25.08.2019, 08:20 Požáry

25.08.2019 06:55 POŽÁR, PRŮMYSLOVÉ, ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY, SKLADY, Varnsdorf, Kozlova, kouř z bývalé slévárny, viděla i plameny.

Krátce před sedmou hodinou ranní v neděli 25. srpna 2019 byl zpozorován hustý černý kouř od objektu bývalé slévárny ve Varnsdorfu.

Operační středisko na místo vyslalo jak profesionální, tak dobrovolné hasiče z Varnsdorfu. Povolány byly také dvě cisterny z Rumburku. Když se hasiči k místu blížili, dle kouře bylo vidět, že nehoří „hlavní objekt“, ale až opuštěná budova ve dvoře.

V ní se postupně nashromáždil odpad, který dnes ráno vzplanul. Na hašení byl nasazen jeden vodní proud, rumburská jednotka byla z výjezdu odvolána – varnsdorfáci si tentokrát s plameny poradili sami.