28.07.2017 – Požár chaty v ulici Karolíny Světlé ve Varnsdorfu

28.07.2017, 09:18 Požáry

28.07.2017 00:53 POŽÁR, NÍZKÉ BUDOVY, Varnsdorf, Karolíny Světlé, hoří zřejmě chatka, vidí velké plameny za učilištěm.

53 minut po začátku pátku 28. července 2017 byli vyslání profesionální i dobrovolní hasiči z Varnsdorfu do ulice Karolíny Světlé k pravděpodobnému požáru chatky, oznamovatel viděl velké plameny.

Vážnost situace se při příjezdu první jednotky potvrdila – dřevěná chatka byla celá v plamenech. V objektu se v době požáru nacházela žena, tu z hořící chatky vynesl jeden z dalších dvou obyvatel, kteří se naštěstí vraceli domů. Velmi pravděpodobně tak ženě zachránili život.

Mladá žena utrpěla vážné popáleniny a byla příslušníky PČR a MP předána do péče ZZS. Další žena, která se v době požáru měla nacházet v objektu, byla policisty nalezena nezraněna v jedné z heren a v době požáru se v objektu nenacházela.

Jak uvedli obyvatelé objektu, v chatce se měla nacházet jedna 2kg tlaková lahev, která byla po nalezení ochlazena a vynesena z objektu. Zásah probíhal dvěma vodními proudy v dýchací technice, požářiště bylo důkladně kontrolováno termokamerou.

Na místo se dostavil vyšetřovatel příčin požáru, který si případ převzal. Příčina vzniku požáru je v šetření.