05.01.2016 – Požár odpadu v objektu slévárny v ulici Mladoboleslavská

05.01.2016, 12:17 Požáry

05.01.2016 10:04 POŽÁR, PRŮMYSLOVÉ OBJEKTY, Varnsdorf, Mladoboleslavská, kouř z horního patra.

Prvním „opravdovým“ požárem letošního roku byl ten, u kterého dnes po desáté hodině dopolední zasahovali hasiči v objektu slévárny (opět) na ulici Mladoboleslavská ve Varnsdorfu.

Pozorný projíždějící řidič si všiml kouře vycházejícího z horního patra a vše nahlásil. Na místo se sjeli státní policisté společně se třemi cisternami hasičů – vyjížděla jak profesionální, tak dobrovolná jednotka.

Průzkumem bylo zjištěno, že zdrojem kouře je hořící dřevo v horním patře. Velké hořící kusy byly vyhozeny oknem ven a dohašeny venku, hořící zbytky uvnitř byly uhašeny pomocí speciální ruční džberové stříkačky – aby hasiči nemuseli zbytečně tahat vodní proud po schodech.

Hasiči samozřejmě v zakouřených prostorech zasahovali v dýchací technice.

Díky rychlému nahlášení a následnému zásahu tak nedošlo k dalšímu rozšíření ohně a jednotky se před jedenáctou hodinou mohly vrátit zpět na stanici.