18.11.2015 – Záchrana tří uprchlých koní na ulici Plzeňská

19.11.2015, 10:39 Živly

Vidět cisternu profesionálních hasičů projíždět skrze město na majáky za doprovodu městských sirén svolávajících dobrovolnou jednotku mohlo vypadat napínavě, situace ale nakonec tak žhavá nebyla.

Zatímco ve 14:30 vyjela profesionální jednotka do ulice Děčínská, kde spadl strom na dráty elektrického vedení, jen dvě minuty poté byl z Plzeňské ulice nahlášen úprk tří koní ze zbořené ohrady na silnici.

Profesionální jednotka pokračovala ke stromu, zatímco dobrovolní hasiči vyjeli směrem Dolní Podluží. Jak ale po příjezdu na místo společně s policisty zjistili, majitelka koní situaci bleskově zvládla a zvířata (i projíždějící řidiči) byli v bezpečí, jednotka proto nemusela zasahovat a vrátila se zpět na stanici.

Profesionální hasiči mezitím vyčkali na příjezd pracovníků ČEZu a po krátkodobém odpojení elektřiny strom pomocí motorové pily rozřezali. Zde zasahovali také městští policisté.