Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

18.11.2015 – Záchrana tří uprchlých koní na ulici Plzeňská

Živly

Vidět cisternu profesionálních hasičů projíždět skrze město na majáky za doprovodu městských sirén svolávajících dobrovolnou jednotku mohlo vypadat napínavě, situace ale nakonec tak žhavá nebyla.

Zatímco ve 14:30 vyjela profesionální jednotka do ulice Děčínská, kde spadl strom na dráty elektrického vedení, jen dvě minuty poté byl z Plzeňské ulice nahlášen úprk tří koní ze zbořené ohrady na silnici.

Profesionální jednotka pokračovala ke stromu, zatímco dobrovolní hasiči vyjeli směrem Dolní Podluží. Jak ale po příjezdu na místo společně s policisty zjistili, majitelka koní situaci bleskově zvládla a zvířata (i projíždějící řidiči) byli v bezpečí, jednotka proto nemusela zasahovat a vrátila se zpět na stanici.

Profesionální hasiči mezitím vyčkali na příjezd pracovníků ČEZu a po krátkodobém odpojení elektřiny strom pomocí motorové pily rozřezali. Zde zasahovali také městští policisté.


19.11.2015, 10:39 | Šafus Michal