27.08.2015 – Záchrana ztracených oveček a psa

28.08.2015, 14:02 Zvířata

V době, kdy jsme likvidovali sršní hnízdo v ulici Svatopluka Čecha, obrátila se na nás majitelka dvou ovcí a psa s tím, že zvířata utekla a běžela směrem do centra města.

Příčinou všeho bylo štěně, které si chtělo s ovcemi zalaškovat a dotklo se elektrického ohradníku. To ho doslova nakoplo a psík celý ohradník zbořil. Ovcím pak už nic nebránilo v dobrodružné výpravě a společně s dalším psem utekly do centra města.

Na nic jsme nečekali, nasedli do cisteren a vyjeli k restauraci Mělník, kde v parku za autobusovou zastávkou jedna z ovcí vyděšeně bečela. Pokus o jednoduchý odchyt nevyšel a ovce nás prohnala po Československých letců až do ulice Smetanova a Prašná. Tam nám naštěstí pomohly tři protijdoucí nebojácné mladé slečny a ovci jsme společně zahradili cestu a odchytili.

Druhá část jednotky mezitím odchytila psa. Druhou ovci se ve večerních hodinách dle svědků snažili odchytit strážníci v okolí Penny Marketu na ulici Kmochova.