10.02.2015 – Požár komínu v ulici Lipská

10.02.2015, 16:47 Požáry

10.02.2015 13:49, Lipská, Varnsdorf, komín, kouř jde střechou ven, plameny zatím nevidí.

Celkem čtyři červenobílá zásahová vozidla, tři cisterny a žebřík, vyjela deset minut před úterní čtrnáctou hodinou do ulice Lipská ve Varnsdorfu, kde došlo k požáru komína a hrozilo rozšíření plamenů na střechu či jinou část objektu.

Jak bylo na místě zjištěno, došlo k požáru vyvložkovaného komínu, především v jeho horní části. Hasiči pomocí přetlakového ventilátoru odvětrali zakouřený sklep, ve spolupráci s obyvateli domu vybrali žhavé z kotle a komín zasypali pískem.

Vzhledem ke dvěma zazděným trámům do komínu byl pro jistotu celý zásah monitorován termokamerou.

K zásahu se dostavili také státní policisté, z Děčína pak dorazil vyšetřovatel, který si místo události převzal.