28.11.2014 – Kouř v domě na ulici Měšťanská

28.11.2014, 19:13 Požáry

28.11. 17:24 POŽÁR, NÍZKÉ BUDOVY, Varnsdorf, Měšťanská, u sousedky asi hoří, cítí kouř, není doma, celkem 1 patro.

Jedna z obyvatelek domu v ulici Měšťanská ve Varnsdorfu po sedmnácté hodině cítila kouř, který mohl vycházet ze zamčeného vedlejšího bytu a proto zcela správně zavolala hasiče.

Za pár vteřin se pak městem rozezněly sirény a kromě profesionálních hasičů se dvěma cisternami vyjeli na místo také dobrovolní hasiči s dvěma dalšími vozidly.

Hasiči vnikli do bytu a provedli v něm průzkum, nenalezli ale žádné větší známky kouře či plamenů. Následně byla prohledána také dřevěná půda a ani tam nebyly zjištěny známky hoření.

Jednalo se tedy o planý poplach.

Závěrem ale musíme zdůraznit, že navzdory nenalezení plamenů se oznamovatelka zachovala správně a se zavoláním hasičů neotálela. Vždy je lepší na tísňovou linku zavolat, než případně vyčkávat, jak se situace „vyvrbí“.