20.10.2014 – Únik nafty v ulici Josefa Hory a pod Hrádkem

20.10.2014, 09:35 Kapaliny

20.10. 07:30 ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK, NA POZEMNÍ KOMUNIKACI, Varnsdorf, Josefa Hory, 3×3,5m nafta na silnici, MP na místě.

Do ulice Josefa Hory ve Varnsdorfu, k nahlášené naftové skvrně na vozovce, nejprve zamířili profesionální hasiči. Jak na místě zjistili, nejednalo se pouze o malou skvrnu, ale únik se táhl celou ulicí a částečně přesahoval také do ulice Karlínská.

Velitel zásahu proto k události povolal přes operační středisko pomoc v podobě zástupců technických služeb. Ti však uvedli, že nedisponují prostředky pro úklid tohoto typu události, na místo tak následně vyjela dobrovolná jednotka se sorbenty a komunikace douklidila.

Následným průzkumem dobrovolní hasiči zjistili, že nafta je rozlitá také v okolí Vitany a skvrna je také v několika ulicích pod Hrádkem, likvidace celé události tak trvala až do půl jedenácté dopoledne.