07.07.2014 – „Vodní“ výcvik s německými kolegy v Trixi Parku

09.07.2014, 11:31 Cvičení a výcviky

Díky vstřícnosti německých kolegů z Grossschönau a Waltersdorfu se část varnsdorfské dobrovolné jednotky v pondělí zúčastnila jejich pravidelného podvečerního výcviku. Dějištěm byl Trixi Park a na programu byl „vodní“ výcvik.

Zatímco jedna část hasičů zkoušela, jak pomocí dvou vodních proudů a výkonného přenosného čerpadla zajistit pohon bezmotorového člunu a uháněla vstříc protějšímu břehu, druhou půlku čekala koupel ve vodě. Ne však ledajaká – každý hasič si oblékl kompletní zásahový oděv a vyzkoušel si, jaké to je, „nečekaně“ v něm spadnout do vody.

Vybavení hasiče – tedy kabát, kalhoty, pásek a přilba – samo o sobě nepatří ke hmotnostně nejlehčím, natož tehdy, když nasákne vodou. Úkolem každého topícího se tak bylo doslova se „vyprostit“ a dostat se zpátky na břeh.