17.04.2014 – Požár stromu u řeky v ulici Pod Strání

18.04.2014, 01:14 Požáry

17.04. 20:45:32 POŽÁR, LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA, I.st. Děčín, Varnsdorf, Strakonická, benzínka u Šusty, hoří strom, kolem další stromy.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Varnsdorfu vyjela k nahlášenému požáru stromu, který byl viditelný z benzinové stanice v areálu NOPROSU. Jak ale hasiči zjistili, hořelo v lesíku na druhém břehu řeky, tedy na konci ulice Pod Strání.

S dvěma cisternami proto přejeli do ulice Pohraniční stráže, kudy se branou na skládku dostali blíže k místu požáru. Plameny strom sežehly celý a po jejich částečném uhašení bylo rozhodnuto, že strom bude pokácen – jednak pro jeho dokonalejší uhašení a také z důvodu bezpečnosti osob, které se v místech pohybují když zrovna nehoří.

Pomocí motorové pily byl strom skolen, částečně rozřezán a následně prolit vodou. Přibližně po hodině od nahlášení byl zásah ukončen.