31.03.2014 – Zahoření zabetonovaného kabelu ve Frottaně

31.03.2014, 23:13 Požáry

31.03. 22:01:37 POZAR, TRAFOSTANICE, ROZVODNY, I.st. Decin, Varnsdorf, Karlínská, Frottana, naproti čerpací stanici, hoří ústředna.

Bezpečnostní služba hlídající objekty Frottany na Karlínské ulici ve Varnsdorfu si krátce po dvaadvacáté hodině všimla, že na rohu jednoho z objektů dochází k jiskření a kouří se ze stěny.

Na místo proto operační středisko vyslalo jak profesionální, tak i dobrovolné hasiče. Ti zjistili, že se jedná pravděpodobně o zahoření „opuštěného“ kabelu, což se později také potvrdilo. Hasiči v bezpečné vzdálenosti vyčkali na příjezd zaměstnanců ČEZu a odpojení přívodu elektrické energie, následně se pokusili o přístup z vnitřku budovy.

Po přemístění uvnitř uskladněného materiálu bylo zjištěno, že kabel je zabetonovaný v podlaze a zásah vnitřkem je nemožný. Byla proto povolána těžká technika v podobě stavebního stroje UDS a byla odbagrována zemina z vnější strany.

Následně hasiči předali místo události za přítomnosti hasičského vyšetřovatele pověřené osobě a zásah byl ukončen.