31.03.2014 – Požár trávy a klestí u vodárny v ulici Chelčického

31.03.2014, 19:00 Požáry

31.03. 18:53:36 POZAR, LESNI, POLNI POROST, TRAVA, I.st. Decin, Varnsdorf, Chelčického, vedle vodárny, bývalá skládka.

Nedlouho před setměním byli v poslední březnový večer varnsdorfští hasiči povoláni k dalšímu požáru trávy, tentokrát k vodárně na ulici Chelčického. Jak hasiči pří příjezdu na místo zjistili, hořelo na několika místech, ve větší vzdálenosti od sebe.

Na hašení „remízku“ u cesty byl nasazen jeden proud z cisterny profesionálních hasičů a zatímco z Tatry 148 dobrovolné jednotky docházelo k jejímu doplňování, větší část jednotky s vozidlem Tatra Terrno objížděla kopec a hledala přístupovou cestu na jeho vršek. Velitelé jednotek tam objevili další hořící kus trávy, který sice zvládli uhasit vlastními prostředky (jednoduše botami), bylo však třeba suchou trávu prolít vodou.

Dalším průzkumem nebyla další hořící místa nalezena, stačilo tak vytáhnout zapadnuvší Terrno a odebrat se zpět na základnu a do domovů, ne však na dlouho…