15.03.2014 – Požár chatky v ulici Hraniční ve Varnsdorfu

16.03.2014, 10:01 Požáry

Zvuk sirén, který se začal Varnsdorfem rozléhat patnáct minut před dvaadvacátou hodinou v sobotu 15. března 2014 dal tušit, že profesionální i dobrovolní hasiči budou mít v následujících několika desítkách minut spoustu práce.

K nahlášenému požáru chatky v ulici Hraniční nejprve vyjeli se dvěma cisternami profesionální hasiči, za několik minut je s dalšími třemi vozidly následovala dobrovolná jednotka. Již z ulice Svatopluka Čecha byla vidět záře, která značila, že se oznámení zakládá na pravdě.

Na likvidaci plamenů, které zasáhly menší chatku s uskladněným zahradnickým náčiním, stačil jeden vodní proud. Včasným zásahem hasiči zabránili rozšíření požáru na strom; po překonání plotu pak celou zasaženou konstrukci prolili vodou a po zadokumentování stavu vyšetřovatelem provedli stržení zbylých trámů, aby nikoho neohrozily.

Okolo třiadvacáté hodinou se pak hasiči mohli vrátit na stanici.