08.03.2014 – Požár kotle ve sklepě domu v ulici Lidická ve Varnsdorfu

08.03.2014, 22:14 Požáry

Jednotka profesionálních hasičů z Varnsdorfu, následovaná během několika minut jednotkou sboru dobrovolných hasičů Varnsdorf, vyjela v 17:10 na nahlášený požár kotle ve sklepení domu v ulici Lidická ve Varnsdorfu.

Na místo operační důstojník vyslal několik cisteren: čtyři profesionální hasiči vyjeli s CAS-15 Man (1+1) a CAS-32 Tatra 815 (1+1), jedenáct dobrovolných hasičů pak s vozidly CAS-24 Terrno (1+3) a CAS-32 Tatra 813 (1+6).

Po příjezdu na místo hasiči v dýchací technice provedli průzkum místa, tedy sklepa, ze kterého vycházel černý kouř a následně lokalizovali (zabránili dalšímu šíření) a poté i zcela zlikvidovali požár uhlí v zásobníku kotle.

Dále vybrali z kotle žhavé uhlí a v plechových nádobách ho vynosili ven. Na odvětrání prostor byla nasazena přetlaková ventilace.

Cisterna dobrovolných hasičů na závěr doplnila vozidlo jednotky profesionální a po doplnění hasební látky z hydrantu se vrátila v 18:00 zpět na základnu.

Rychlý zásah hasičů zabránil větším škodám na vybavení jak ve sklepě, tak v rodinném domě.