06.02.2014 – Zabezpečení stavby na příkaz stavebního úřadu

07.02.2014, 23:51 Demolice

Na základě nařízení stavebního úřadu ve Varnsdorfu byly ve vyhořelém objektu v Dolním Podluží provedeny nezbytné zabezpečovací práce.

Ty spočívaly v demolici samostatně stojícího komína a odstranění neupevněných zbytků částí střechy (oplechování atiky, střešní vikýře). Tyto části stavby totiž bezprostředně ohrožovaly rodinný dům stojící pod vyhořelou stavbou. Pracemi byla pověřena jednotka SDH Varnsdorf, která je provedla v rámci čtvrtečního pravidelného cvičení.

Pomocí háků a nastavovacích žebříků byla nejprve oknem protažena a následně upevněna lana na spodní část komína ve třetím nadzemním podlaží. Poté byl hydraulickým navijákem z MB Unimog komín stržen.

Odstranění plechů a vikýře bylo provedeno ručně háky hasiči jištěnými lany. O splnění nařízení a výsledku těchto prací byl velitelem jednotky neprodleně informován starosta obce Dolní Podluží a vedoucí stavebního úřadu.