25.12.2013 – První „ostré“ použití Mercedesu Unimog

26.12.2013, 22:39 Živly

Na základě žádosti jednoho z občanů města vyjela jednotka na technický zásah – práci ve výškách.

Následkem prudkého větru předchozí den došlo k uvolnění jednoho ze štítových prken a hrozil nejen jeho pád do prostoru průchodu, ale v případě opakovaného větru k dalšímu a pravděpodobně většímu poškození štítu. Jelikož se jednalo o místo, kam nebyl dobrý přístup ze země na použití nastavovacích žebříků (značná výška) a jinou výškovou technikou jednotka nedisponuje, rozhodl velitel o použití nového vyprošťovacího vozidla VYA – M3 s pomocí lezecké soupravy. Pomocí celotělového postroje za použití smyce byl jeden z hasičů na háku hydraulické ruky vyvezen nahoru, kde za pomoci latě, hřebíků a kladiva opravil poškozený štít. Po vánočních svátcích bude vozidlo dovybaveno vázací technikou a rozpěrkami na zvedání havarovaných vozidel a zvedání břemen, v jarních měsících bude dodán drapák na sanační práce při povodních.