Exkurze dětí v hasičárně zpestřila páteční odpoledne

15.11.2013, 17:27 Novinky

Varnsdorfští hasiči ukázali v pátek odpoledne dětem z mateřské a základní školy Bratislavská nejen své vybavení, představili také nového Unimoga.

V krátkém úvodu byl dětem vysvětlen hlavní rozdíl mezi dobrovolnými a profesionálními hasiči a přítomní členové jednotky dětem ukázali, k jakým zásahům se používá například vyprošťovací zařízení nebo „béčkové“ hadice či vysokotlaký proud.

Následně se děti rozutekly do útrob techniky, v jednu chvíli to vypadalo jako hra „kolik dětí se vejde do osmsettřináctky“, to když hasiči z jedné strany dětem pomáhali vlézt a ony z druhé strany vyskakovaly.

Na závěr byla představena novinka ve vozovém parku varnsdorfských hasičů – speciální vozidlo Unimog, které je vybaveno ramenem a dokáže tak posloužit jako částečná náhrada jeřábu.

A domů malí návštěvníci hasičárny neodešli s prázdnou, všichni dostali malý kapesní kalendář, který jim bude připomínat, že hasiči jsou ve Varnsdorfu již 150 let.