03.09.2013 – Požár zahradní chaty v kolonii na ulici Fibichova

03.09.2013, 17:32 Požáry

03.09. 16:08 POZAR, NIZKE BUDOVY, I.st. Decin, Varnsdorf, Plzenska, zahradni chatka v zahradkarske kolonii.

Zatímco pro varnsdorfské profesionální hasiče byl tento výjezd již třetí v dnešním dni, sirény znějící městem po šestnácté hodině znamenaly první výjezd pro místní dobrovolnou jednotku.

K nahlášenému požáru chaty v chatové osadě na ulici Fibichova (odbočka před nájezdem k benzínce na Plzeňské) tak během několika málo minut zamířily celkem tři cisterny. Profesionální hasiči vyjeli v počtu 1+3 zásahovým vozidlem MAN, dobrovolní hasiči na místo dorazili vozidly Tatra Terrno a Tatra 813, v obou vozidlech také v počtu 1+3.

Plameny zasáhly chatu v plném rozsahu, v době příjezdu prvních hasičů na místo šlehaly několik metrů nad objekt. Na jejich zkrocení stačil zasahujícím hasičům jeden natažený C proud, požár rychle dostali pod kontrolu a po několika dalších minutách důkladného hašení mohl velitel zásahu oznámit konečnou likvidaci.

Pro zjištění příčiny vzniku požáru se na místo následně dostavil vyšetřovatel hasičů z Děčína.

[googleMap]map[/googleMap]