23.08.2013 – Požár zadní části kůlny ve Varnsdorfu

24.08.2013, 00:24 Požáry

23.08. 21:57:44 POZAR, LESNI, POLNI POROST, TRAVA, Decin, Varnsdorf, Komenskeho, hori krovi 10×1 metr, blizko rodinneho domu.

Dvě a čtvrt minuty před dvaadvacátou hodinou byl varnsdorfským profesionálním a dobrovolným hasičům vyhlášen krajským operačním střediskem poplach – nahlášen byl požár křoví nedaleko rodinného domu. Při cestě jednotek k místu zásahu bylo hlášení druhým oznamovatelem upřesněno na požár kůlny v těsné blízkosti domu.

Jak hasiči na místě zjistili, druhá informace byla správná – z kůlny se v době jejich příjezdu valil kouř (majitel se plameny snažil před příjezdem hasičů zvládnout sám). Hasiči s připravenou dýchací technikou z cisterny natáhli vysokotlaký proud, kterým se podařilo požár lokalizovat a následně také zlikvidovat.

V průběhu zásahu hasiči částečně rozebrali konstrukci stěny, prkna po vynesení z objektu společně s vystěhovanou skříní ochlazovali.

[googleMap]map[/googleMap]