Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

23.1.2004 – Krásná Lípa, požár

Požáry

K jedné hodině ranní se vyjíždělo k požáru rodinného domu v Krásné Lípě.

Jednalo o původně montovaný rodinný domek, velkým nákladem přestavěný na luxusní rodinné sídlo s vnitřním a vnějším bazénem a dvěmi garážemi. Nový majitel se do objektu nastěhoval na vánoce 2003. Požár byl původně ohlášen jako požár půdy u komína, při příjezdu na místo byl již objekt zcela zasažen plameny které již šlehaly ze střechy. Do deseti minut se značná část střechy zřítila, v domě došlo k explozivnímu hoření, 2 místní hasiči ve snaze uniknout z hořícího objektu spadli do vypuštěného vnitřního bazénu, kde se pádem zranili (vyhozené rameno, otřes mozku atd.). Na místě zasahovalo vzhledem k silným mrazům (až -20° C) celkem 10 hasičských jednotek, zásah trval až do rána, i přees veškerou snahu hasičů byl objekt požárem zcela zničen.


25.01.2004, 17:04 | Ducháčková Jana