1. 3. 2008 – Varnsdorf, vítr, voda

01.03.2008, 13:55 Živly

První příznaky varování hydrometeorologů dorazily do města, to nejhorší nás však asi ještě čeká.

I tak už mají profesionální a dobrovolní hasiči mají za sebou od půlnoci téměř desítku zásahů, ať už na spadlé stromy a větve, přetrhané vedení nebo čištění ucpaných kanálů a propustků a asistence u zaplavených sklepů. Během dopoledne byl vyhlášen druhý povodňový stupeň na Mandavě a jejích přítocích, v současné době hladiny Mandavy klesá z dosaženého maxima 110 cm.

Podle informací Českého hydrometeorologického ústavu však poryvy větru, které zatím nezpůlsobily žádné větší potíže ani škody budou do věčera sílit a dosáhnou maxima ve večerních a nočních hodinách. Vítr má ustávat až v neděli podvečer. O tom, že není radno situaci podceňovat svědčí i vyhlášení ČHMÚ, že vítr má předčit silou hurikán Kyrril, který nás zasáhl vloni v lednu a způsobil nemalé škody a komplikace!