Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

27. 1. 2008 – Varnsdorf, vítr

Živly

Víkendová vichřice, která se přehnala i nad naším městem, se u nás projevila v plné síle.

Na bývalém objektu ubytovny u Panoramy se uvolnila střešní plechová krytina, která hrozila pádem z budovy. Jednotka HZS Varnsdorf přistavila automobilový žebřík k objektu a požádala o pomoc Jednotku sboru dobrovolných hasičů Varnsdorf. PČR a městská policie se starala o uzavření komunikace.

Za pomocí bouracích seker a rozbrušovacích agregátů se začalo s postupnou likvidací střešních plechů, které se vlivem silného větru samovolně uvolňovaly a ohrožovaly i zasahující hasiče. Po úspěšném rozebrání a shození veškeré nebezpečné části střechy se zásah hasičů přenusul pod budovu, kde se velké kusy rozřezávaly a nakládaly na vlek. Zásah byl pro hasiče obtížný, protože nikdo netušil, co od větru přesně v danou chvíli očekávat.

Během tohoto zásahu jela část jednotky JSDH ještě řešit rozbité otočné okno na chodbě a létající střepy z něj v jednom z věžáků na ulici Edisonova u bazénu. Návrat jednotky na stanici kolem 18.00 hod., bez zranění.

Omluvte prosím horší kvalitu fotografií 1-3, byly foceny mobilním telefonem.


28.01.2008, 20:57 | Přerovský Jan