25.04.2013 – Vyčištění koryta Mandavy od mrtvých zvířat

25.04.2013, 19:19 Živly

Zatímco jedna část dobrovolných hasičů jela v rámci pravidelného čtvrtečního cvičení pro domluvené dřevo na Rampušačku, dva hasiči vyjeli prozkoumat koryto Mandavy v okolí bazénu a sportovní haly, kde se dle obyvatel měla nacházet mrtvá kočka.

Prvotním průzkumem ve směru od bazénu k ulici Lidická (za sportovní halou) nebylo nic nalezeno, úspěšní byli hasiči až při pátrání přímo pod bazénem, kde byla nalezena mrtvá kachna. Za pomoci žebříku jeden z hasičů slezl do koryta a zvíře zabalil do pytle.

Protože se však mělo jednat o kočku a ne kachnu, průzkum pokračoval i nadále, vizuálním pátráním ale nebylo ze strany od bazénu nic nalezeno.

Úspěšní byli hasiči až z druhé strany řeky, od parkoviště z ulice Národní, kdy na jednom ostrůvku v Mandavě byla nalezena „pohřešovaná“ mrtvá kočka. Opět byla vzata do odpadkového pytle; obě zvířecí mrtvoly následně hasiči odvezli do Technických služeb města Varnsdorf, kde je k tomuto účelu zřízen speciální mrazicí box.

[googleMap]map[/googleMap]